
3 måneders herre frisør kursus
Københavns Frisørskole- Type
- Private uddannelser
- Varighed
- 3 måneder
- Studietempo
- Deltid
- Byer
- København
Om uddannelsen
Lær at klippe moderne herrefrisurer på Københavns Frisørskoles 3-måneders deltidskursus. Du træner intensivt tre aftener om ugen med erfarne instruktører, der deler deres viden om klassiske og samtidsmoderne teknikker. Kurset dækker alt fra grundlæggende saksekniber til maskinbrug, og du arbejder med et varieret udvalg af modeller med forskellige hårtyper. Skolens 20+ års erfaring betyder, at du får undervisning fra dygtige fagfolk, der helt sikkert kan lære dig hemmelighederne bag vellykkede herreklip. Perfekt hvis du vil udvikle dig inden for herrefrisering uden at lægge arbejdet på hylderne.
Fakta
- Heltid/deltid
- Deltid
- Længde
- 3 måneder
- Uddannelsens hjemmeside
- Skolens hjemmeside
Ofte stillede spørgsmål
Giver 3 måneders herre frisør kursus SU?
Nej, 3 måneders herre frisør kursus er ikke SU-berettiget.
Hvor lang tid tager 3 måneders herre frisør kursus?
3 måneders herre frisør kursus varer 3 måneder.
Hvor kan man læse 3 måneders herre frisør kursus?
3 måneders herre frisør kursus udbydes i København.
Hvilken type uddannelse er 3 måneders herre frisør kursus?
3 måneders herre frisør kursus er en Private uddannelser.
Hvem udbyder 3 måneders herre frisør kursus?
3 måneders herre frisør kursus udbydes af Københavns Frisørskole.
Lignende uddannelser
6 ugers klip og farve kursus
Københavns Frisørskole
Praktisk intensivkursus i klip og farve, hvor du bygger faglige fundamenter på 6 uger.
Frisørkursus - 6 mdr (dag)
Københavns Frisørskole
Bliv frisør på 6 måneder — praktisk dagskursus med erfarne instruktører på Københavns Frisørskole.
Frisøruddannelse - 12 mdr (dag)
Københavns Frisørskole
Intensiv etårig frisøruddannelse på heltid i København med fokus på praktisk håndværk og moderne teknikker.
Eyelash Extensions kursus - single, 2D-6D og hybrid
Dermatech-group
Professionelt 3-ugers eyelash extensions kursus med online teori og praktisk mødedag — lær single, 2D-6D og hybrid teknikker.
Vippetekniker kursus — alt inden for lash & brow styling
Dermatech-group
Bliv fuldt uddannet vippetekniker på 3 uger — lær extensions, lash lift, brow styling og farvning med praktisk mødedag.
Non-Laser kursus
Dermatech-group
Lær at fjerne permanent makeup og tatoveringer med professionel remover-væske på et one-day online kursus med EU-certificering.