
At Work Skolens Online Minikurser
At Work Skolen- Type
- Private uddannelser
- Varighed
- 5 Lektioner
- Byer
- Online
- Studiestart
- Løbende opstart
- Undervisningsform
- Online
Om uddannelsen
At Work Skolens Online Minikurser giver dig mulighed for at uddanne dig inden for centrale livsemner helt efter dit eget tempo. Kursusmaterialet er tilgængeligt 24/7 i 3 måneder efter tilmelding, så du kan lære, når det passer dig bedst. Kurserne dækker praktiske og personlig relevante emner som søvn, motiverende samtaler og mindfulness — viden, der kan påvirke både dit arbejds- og privatliv positivt. Hver minikursus består af blot 5 lektioner, hvilket gør dem idéelle for dig, der søger konkrete værktøjer uden lang tidsforpligtelse. Prissat til 1.250 DKK får du adgang til kvalitetsindhold, der hjælper med trivsel og selvforståelse. Uanset dine forudsætninger eller erhvervsgruppe kan du få gavn af disse fokuserede kurser, der kombinerer teori med øjeblikkelig praktisk anvendelse. Det er uddannelse designet for det moderne menneske, der vil udvikle sig uden at skulle ofre hverdagen.
Fakta
- Længde
- 5 Lektioner
- Næste startdato
- Løbende opstart Se detaljer
- Pris
- 1.250 DKK
- Uddannelsens hjemmeside
- Skolens hjemmeside
- Uddannelsesform
- Online
Ofte stillede spørgsmål
Giver At Work Skolens Online Minikurser SU?
Nej, At Work Skolens Online Minikurser er ikke SU-berettiget.
Hvor lang tid tager At Work Skolens Online Minikurser?
At Work Skolens Online Minikurser varer 5 Lektioner.
Hvor kan man læse At Work Skolens Online Minikurser?
At Work Skolens Online Minikurser udbydes i Online.
Hvilken type uddannelse er At Work Skolens Online Minikurser?
At Work Skolens Online Minikurser er en Private uddannelser.
Hvem udbyder At Work Skolens Online Minikurser?
At Work Skolens Online Minikurser udbydes af At Work Skolen.
Lignende uddannelser
Speciale i Sportsernæring (Aktiv Ernæring)
At Work Skolen
Bliv specialist i at vejlede idrætsaktive gennem sportsernæring — 100% online på 25 lektioner.
Speciale i Personlig Træning
At Work Skolen
Online speciale i personlig træning med fokus på træningsfysiologi, øvelsesanalyse og individuelt kundearbejde.
Speciale i Outdoor- og Hjemmetræning
At Work Skolen
Online specialisering i at instruere udendørs- og hjemmetræning for alle aldersgrupper over 30 lektioner.
Speciale i Optimal Præstation
At Work Skolen
Lær at træne mental styrke og præstere bedre gennem online-specialet i Optimal Præstation på At Work Skolen.
Speciale i Motion på Arbejdspladsen
At Work Skolen
Bliv ekspert i at implementere motion og ergonomi på arbejdspladsen gennem denne onlinebaserede specialisering.
Speciale i Løbetræning
At Work Skolen
Online specialisering i løbetræning, der dækker træning, skadespræventiv tilgang, ernæring og trænerroller.